Premijer liga BiH: Ubjedljiv poraz Krupe, Zrinjski bolji od Radnika

Fudbaleri Krupe su doživjeli ubjedljiv poraz na svom terenu u utakmici 10. kola Premijer lige BiH protiv Sarajeva – 1:4.

Već u 7. minutu Benjamin Tatar je pogodio mrežu poslavši loptu ispod golmana Jovana Kutića.

U 24. minutu Igor Makitan je dobio direktan crveni karton poslije prekršaja nad Tatarom, a gosti su brojčanu prednost iskoristili minut prije odlaska na odmor, kada je sopstvenu mrežu poslije udarca Aladina Šišića pogodio Miloš Karišik.

U drugom minutu nastavka pogodio je Emir Halilvić, a četvrti gol za “bordo” tim postigao je Halid Šabanović u 64. minutu.

Počasni pogodak za tim iz kanjona Vrbasa u 77. minutu je postigao Saša Nikodijević.

Ovaj poraz mogao bi da košta posla šefa stručnog štaba Branislava Krunića s obzirom da čelnici Krupe nisu zadovoljni rezultatima i bodovnim učinkom.

Poraz na svom terenu doživjela je i ekipa Radnika, a sva tri boda iz Bijeljine odnio je aktuelni šampion Zrinjski.

U 15. minutu Aleksić je loše reagovao što je iskoristio Bekić i došao do lopte, njegov pokušaj zaustavio je golman Lučić, ali je do odbijene lopte došao Bilbija i sa 6 metara je lako sproveo u mrežu za vođstvo gostiju.

Široki Brijeg – Zvijezda 09 (19.30)

Plasman: Sarajevo 21, Željezničar 20, Zrinjski 19, Sloboda 17, Široki Brijeg, 14, Radnik 13, Čelik 12, Krupa 11, Mladost 9, Tuzla siti 7, GOŠK 6, Zvijezda 09 4 boda.