Ostalo

PREOKRET FRANCUSKE Od očaja do sjaja, "galski pijetlovi" u polufinalu

Rukometaši Francuske su obezbijedili plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pobjedom nad Danskom (30:29) u poslednjem kolu Grupe 1 glavne faze EURO-a.

Olimpijskom prvaku bio je dovoljan i bod za plasman dalje, došli su do dva, te tako iz daljeg toka takmičenja eliminisali Island, a sebe postavili na prvo mjesto u grupi.

Rival u polufinalu biće im Švedska, dok će se Danska sastati sa Španijom.

Selektor Nikolaj Jakobsen je rešio da odmori Mikela Hansena i Matijasa Gidsela, dok Niklasa Landina nije bilo u prvom poluvremenu.

Zamjene za njih su bile adekvatne, golman Kevin Meler je u tih 30 minuta sakupio osam odbrana, nasuprot kolega sa druge strane, koji su zajedno imali jednu jedinu.

Prvi golman Vensan Žerar je prvu intervenciju imao tek u 44. minutu, a rešenje nije pronalazio ni za Jakoba Holma, ni za Niklasa Kirkelokea.

Danska je konstantno vodila, držala rivala na 4-6 golova razlike, u drugom poluvremenu su se Mem i Ričardson probudili, ali je Fabregas petnaestak minuta pre kraja zaradio isključenje i tako dodatno otežao posao.

Činilo se da će Danci privesti kraju posao, međutim, Žerar se probudio, Karabatić i Mem na drugoj strani su povukli, Deska pogađao bitne penale, te su u 57. minutu stigli do izjednačenja.

Nisu se tu zaustavljali, iskoristili su greške i promašaje Danske u finišu, te na kraju stigli i do pobjede.