PREOKRET Musa i Gegić vodili BiH do pobjede protiv Češke

Košarkaška reprezentacija BiH pobijedila je Češku rezultatom 97:90 u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Gosti su nakon prvih deset minuta igre imali višak od šest poena, da bi reprezentativci Češke do poluvremena uduplali ovu prednost, vodili su sa 56:44.

Treća dionica za izabranike Vedrana Bosnića bila je odlična, dobili su je sa nevjerovatnih 31:11 što im je pred odlučujućih deset minuta donijelo osam poena prednosti.

Koševima Gegića na 2,10 minuta do kraja BiH dolazi do osam poena prednosti, a onda Jelinek sa dva slobodna bacanja hvata priključak za Češku. Na isti način uzvraća Džanan Musa na 1,40 do kraja što timu BiH donosi mogućnost da organizuju diuže napaade iu tjeraju Čehe na faulove.

Kada je Roberson, na 1,28 do kraja pogodio trojku bilo je potpuno jasno da će BiH, nakon velikog preokreta, doći do važne pobjede u kavlifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Džanan Musa bio je najefikasniji u reprezentaciji BiH sa 21 poenom dok je Amar Gegić dodao koš manje. David Jelinek je bio najefikasniji kod reprezentacije Češke sa 31 poenom.