PREOKRET PARTZANA PROTIV TOFAŠA Od velikog zaostatka do nevjerovatnog TRIJUMFA

Košarkaši Partizana pobijedili su turski Tofas rezultatom 93:80 pred oko devet hiljada gledalaca u beogradskoj Areni. Crno-bijeli su se u ovom meču vratili sa 12 poena zaostatka i uspjeli doći do drugog trijumfa u ovom evropskom takmičenju.

Mnogo bolje je turski tim otvorio utakmicu, a na minut i 35 sekundi do kraja prve četvrtine Tofas je već imao deset poena prednosti (13:23), da bi nakon koševa Urlua u zavrpnici prvog perioda gosti došli i na plus 12 (15:27). Imao je ovaj košarkaš priliku da sa zvukom sirene dodatno poveća prednost, ali je lopta nakon njegovog prodora ostala na obruču.

Turski tim je i u drugoj četvrtini održavao deset poena viška, međutim, crno-bijeli su sa nekoiko dobrih odbrana i dobrih rješenja u napadu, prije svih Birčevića uspjeli napraviti seriju 6:0 i pred veliki odmor prići gostujućem sastavu na svega četiri poena (45:49)

Drugo poluvrijeme Tofaš otvara trojkom Lodžerskog, ali odmah na drugoj strani uzvraća Zagorac, a Volden novom trojkom dovodi partizan na -1 (51:52), a Jaramaz nastavlja seriju trojki crno-bijelih za vođstvo 54:52. Nastavio je Partizan sa odličnom odbranom ponovo tjera turski tim na greško, a Jaramaz na drugoj strani povećava vođstvo ali Vilijams i Vajt donose izjednačenje. Imao je u dva navrata Partizan četiri poena prednosti ali se u posljednju dionicu ušlo nerješenim rezultatom (66:66) što je nagovijestilo neizvjesnu završnicu.

Tofaš prvi dolazi do poena u nastavku ali Zagorac trojkom donosi prednost Partizanu, a u ovim trenucima održava crno-bijele u igri, a novom trojkom ponovo vraća plus četiri Partizanu 74:70, a onda Mosli pogađa za najubjedljiviju prednost Partizana (76:70), NA 6,33 minuta do kraja meča. Pod vođstvom Voldena i Veličkovića u posljednjih pet minuta Partizan ulazi sa devet poena viška 83:74, a već ovo je bio nagovještaj da će izabranici Andree Trinkijerija u ovom meču doći do pobjede.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Rade Zagorac koji je bio sjajan sa 26 poena.