PREOKRET Real srušio Barsu za finale Evrolige

Košarkaši Real Madrida plasirali su se u finale Evrolige pobedom nad Barselonom rezultatom 86:83.

Real će se u finalu sastati sa Efesom u subotu, nakon što je turski tim prethodno eliminisao Olimpijakos.

Madriđani su u Beogradu prekinuli niz od pet poraza od Barselonea i osvetlili im se u najbitnijem meču u sezoni – i to nakon što su izabranici Šarunasa Jasikevičusa imali i dvocifrenu prednost.

Još jedna utakmica sa dosta preokreta. Bolje je krenuo Real, koji je na krilima sjajnog Jabusela poveo 8:2. Ipak, Barsa je uspela da se vrati i do kraja četvrtine ode sa egal rezultatom – 19:19. U drugoj deonici Barsa mnogo bolja. Prvenstveno u fazi odbrane, a Mirotić i Laprovitola su bili nerješiva enigma za ekipu Pabla Lasa. Epilog takvog odnosa snaga bio je veliki preokret i odlazak na veliki odmor sa prednošću Barse od 11 poena razlike – 45:34.

Delovalo je poslije polovine treće dionice da Barsa rutinski čuva veliku razliku. Međutim, uslijedila je serija Reala 17-2 i Real je poslednju četvrtinu dočekao sa četiri poena prednosti.

Dobro je Real gurao, imao i sedam poena prednosti (66:59). Ali u završnici ponovo tandem Laprovitola-Mirotić donosi dramu i egal 75:75. Ipak, posle tajm-auta odlična rola Kozera, pet vezanih poena za 80:75 dva minuta pre kraja. Uspjela je Barsa potom da veže četiri poena, ali je Real imao taj poen više i usledila je penal završnica. Real nije grešio, a pritom je Jabusel 2.7 sekundi uhvatio ofanzivan skok i obezbedio Realu +3. Mirotić je pokušao sa pola terena, ali bez uspjeha.