PREOKRET U DERBIJU Rudar trijumfom pobjegao Zvijezdi 09

Rudar Prijedor je u zanimljivom derbiju 18. kola prvenstva Republike Srpske savladao Zvijezdu 09 2:1 preokretom u drugom dijelu i tako su povećali svoju prednost na šest bodova.

Rudar je krenuo ofanzivno u derbi. Domaći tim je prvi zaprijetio u 10.minuti kada je Santos bio u povoljnoj prilici ali je njegov udarac odbranio golman Zvijezde Manojlović.

Isti igrač je opet bio u povoljnoj prilici i u 23.minuti kada nije bio precizan i njegov udarac je završio pored gola. Nakon toga Zvijezda se oslobodila pritiska i uspjela je da ona opasnije zaprijeti. Nakon kornera Kristijan Tojčić je pokušao glavom i nije pogodio.

Ipak, isti igrač je u 40.minuti donio prednost svojoj ekipi. Prvo su se gosti bunili, jer je u kontri Demir Jakupović zaustavio njihovog igrača i dobio žuti karton, a u Zvijezdi su smatrali da je trebao zaraditi crveni. Tojčić je odlično izveo slobodan udarac i pogodio je za vođstvo.

Na startu drugog dijela Rudar Prijedor dolazi do izjednačenja. Jakupović je iskosa odlično šutirao i zatresao mrežu nemoćnog Manojlovića. Dva minuta kasnije na drugoj strani gosti su mogli opasnije da zaprijete ali je Tojčić puno lošije šutirao nego kod gola.

Rudar je opet zaprijetio u 60.minuti kada je Danilo Marmat poslao loptu preko gola. Samo minut kasnije Prijedorčani dolaze do potpunog preokreta. Stjepanović je bio odličan u kontri , pogriješio je i golman Zvijezde pa je domaći tim došao do vođstva.

U 68.minuti domaći su mogli riješiti sve dileme. Santos je pobjegao odbrani i dobro šutirao ali je na kraju pogodio stativu. Rudar je imao sjajnu šansu i u 87.minuti kada je Stjepanović obišao i golmana gostiju a na kraju je poslao loptu preko gola.