PREOKRET U PRIJEDORU Jaćimović i Rastoka donijeli tri boda "rudarima"

Fudbaleri Rudar Prijedora su preokretom u drugom poluvremenu zahvaljujući rezervistima Ognjenu Jaćimoviću i Marinku Rastoki stigli do pobjede protiv Sutjeske od 2:1 u okviru 2. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Ognjen Jaćimović (Rudar Prijedor)

Gosti su poveli u 19. minutu, a poslije greške Burazora do lopte je došao Bokić koji je sjajnim udarcem lobovao golmana Petrovića.

Do kraja prvog poluvremena domaći su imali inicijativu, Pekija u 26, Marmat u 27. i Marić u 42. su pogodili okvir gola, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Fočaka.

Prijedorčani su krenuli napadački i u nastavku meča, a rezervista Jaćimović je u 64. minutu uspio da izjednači savladavši Ilića iz drugog pokušaja.

Vrlo brzo isti igrač je mogao da postigne još jedan pogodak, a poslije njegovog udarca glavom čuvar mreže Sutjeske je tek iz drugog puta uspio da ukroti loptu.

Nastavili su “rudari” sa napadima, a do rezultatskog preokreta stigli su u 84. minutu kada je poslije dodavanja Gavranovića još jedan rezervista Rastoka ušao u peterac i iskosa sa desne strane rutinski poslao loptu u mrežu.

U veoma zanimljvoj utakmici u Gradišci Kozara i Alfa Modriča su remizirali 1:1, golove su postigli Milan Šikanjić za domaće i Mitar Trifković za goste, a oba igrača sada imaju po tri pogotka.

Sloboda (NG) – Željezničar ST          1:0

Plasman: Kozara, Alfa Modriča, Drina, Leotar, Rudar Prijedor, Sloboda (NG) po 4, Ljubić, Zvijezda 09, Tekstilac po 3, Borac (KD), Slavija po 2, Sutjeska, Željezničar ST, Sloga, Podrinje po 1, Jedinstvo (B) bez bodova.