PREOKRET ZVEZDE Igokea prokockala plus 12, pa poražena u Beogradu

Košarkaši Igokee poraženi su rezultatom 69:66 u utakmici 25. kola ABA lige od Crvene zvezde koja je oviom trijumfom ostala u trci za prvo mjesto nakon ligaškog dijela takmičenja.

Poslije početnog vođstva Zvezde od 6:1 igokea je uspjela da se vrati u meč, a na počlovini prve dionice koševima Pota povela je sa 9:8. Igokea je nastavila sa dobro igrom , a na kraju prve dionice vodila je sa 22:19.

Druga četvrtina bila je odlična za Igokeu, zaustavili su Aleksandrovčani Zvezdu na svega 11 poena, a sa 20 koševa na svojoj strani na odmor je otišla sa velikih 12 poena prednosti.

Dva i po minuta u nastavku nije bilo koševa, a onda je Lojd pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a već u narednom napadu Lazić oduzima loptu i poentira u kontri za jednoscifren zaostatak svog tima (42:32). Igokea je loše otvorila treću dionicu, tri faula u napadu Aleksandrovčani su napravili za pet minuta, a u ovom peridu su bili bez koša, a Zvezda je serijom 6:0 prepolovila višak gostujuće ekipe.

Imala je Zvezda priliku da se još više približi Igokei, međutim, Simonović je promašio dva bacanja, ali je nastavljena serija grešaka na obje strane pa je za šest minuta viđeno svega šest koševa.

Na četiri minuta do kraja treće dionice Zvezdina klupa dobila je tehničku, a prve poene za Igokeu postiogao je Grej sa linije bacanja. U nastavku su Taliću svirani koraci, a u nastavku Lojd pokaža težak šut za prilazak na samo četiri poena manjka 43:39. Na 2,41 minut do kraja treće dionice Karmajkl postiže prve poene za Igokeu iz igre, a u narednom napadu pogodio je i Pot za povratak Igokee na plus osam (47:39). Uspjela je Zvezda u odlučujućih deset minuta da uđe sa prepolovljenim manjkom u odnosu na poluvrijeme, a koš je sa zvukom sireni, nakon ofanzivnog skoka postigao Dobrić.

Odmah na početku poslednje dionice Dobrić je promašio čisto polaganje, a prve poene u ovom dijelu postiže Jovanović za plus osam svog tima. Onako kako je Igokea otvorila treću, Zvezda je otvorila poslenju dionicu, bez koša dva minuta i 40 sekundi, a Grej nevjerovatnom trojkom ponovo vraća Aleksandsrovčanima dvocifrenu prednost (54:43).

Zvezda je nastavila loše da šutira sa distance, ali je agrtesivnom odbranom po cijelom terenu uspjela da oduzme loptu, a onda je Volden trojkom smanjio ponovo prednost zvezde na pet poena (54:49). Zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti Zvezda je održava priključak.

U posljedjih pet minuta Igokea je ušla sa plus pet, a onda je Klemons sa četiri vezania poena, trojkom i dva bacanja donio Igokei plus devet. U narednom napadu, tek iz trećeg pokušaja Zvezda dolazi do trojke, a onda ostaje i bez Voldena koji je skupio pet ličnih grešaka.

Uspijeva Igokea, koševima Noka poslije ofanzivnog skoka ponovo doći na minu četiri, a košarkaš Zvezde je promašio dodatno bacanje, međutim, Karmajkl na drugoj strani zakucava.

Uzvrađa Lojd trojkom pod faulom i Zvezda prvi put, poslije prve četvrtine prilazi na dva poena zaostatka, a onda, po ko zna koji put Noko poentira poslije ofanzivnog skoka za izjednačenje 62:62 na minut i 39 sekundi do kraja, a poslije dodatnog bacanja domaći stiži i do vođstva (63:62).

Odbranila se Zvezda u narednom napadu, trojku je promašio Klemons, a onda je dva bacanja iznudio Lojd i pogodio oba pa su crveno-bijeli sa tri poena viška ušli u poslednji minut.

Na 40 sekundi do kraja fauliran je Karmajkl, ali pošto mu je ispalo sočivo, nije mogao da izvodi bacanja, a Vulić koji je ušao promašio je ova. Grej je u nastavku napravio faul nad Simonovićem koji je sa dva dva bacanja doneo plus pet svom timu. Uzvratio je Klemons.

Na sedam sekundi do kraja Zvezda je zamalo oduzela loptu Igokei, ali ju je Dobrić izbacio van terena. U nastavku je Igokea lako poentirala, onda je Simonović fauliran ali je promašio jedno bacanje, međutim Igokea nije imala vremena za poena.