Penali kobni po Radnik

Fudbaleri Radnika eliminisani su iz Lige Evrope. Spartak Trnava je u revanšu nadoknadio dva gola zaostatka iz Banjaluke , a zatim je boljim izvođenjem penala slavio 3:2 i plasirao se u drugo kolo.

Bijeljinski tim je platio ceh neiskustvu u evropskim mečevima. Ekipa Mladena Žižovića je rano primila gol i nije izdržala početni pritisak Slovaka. Zatim nisu uspjeli da meč privedu kraju iako su u finišu imali kontrolu meča.

Veliku grešku Dalibora Kozića domaći tim je iskoristio da dođe do produžetaka a zatim i penala. U njima je golman Radnika odbranio dva udarca a na žalost bijeljinskog tima čak tri igrača nisu uspjela da postignu gol sa 11 metara pa je tako klub iz Republike Srpske završio svoje učešće u ovoj sezoni.

Prema očekivanju Spartak je odmah krenuo agresivno i uspio je da dođe do gola već u 10. minuti. Odbrana Radnika je ispala nakon odlične akcije Dangubiča i Lovara, a onda je Sobčik uspio da iz drugog pokušaja pošalje loptu u mrežu. Domaćin je opet zaprijetio u 20. minuti. Mitrea je dobro šutirao, a Kozić bio na mjestu.

Radnik je zaprijetio u 23. minuti. Nakon centaršuta Mekića, Zukić je poslao loptu preko gola. Bijeljinski tim je oštećen četiri minuta kasnije. Zahumenski je kao posljednji igrač odbrane zaustavio Pecu, ali mu je sudija Rasim Hasanov pokazao samo žuti karton.

Tavareš je bio opasan u 35. i 37.minuti. Srećom po bijeljinski klub Brazilac nije uspio da pogodi. Prvi put je poslao loptu tik pored gola, a drugi put je šutirao pravo u Kozića.

U drugom dijelu sudija Hasanov je opet progledao domaćima nakon veoma oštrog starta Mesika. Raspoloženi Tavareš je u 62.minuti pogodio prečku sa gornje strane. Pritisak domaćih se nastavio i lopta je često bila ispred gola Dalibora Kozića. Pokušali su Jakubek i Keleman iz izglednih pozicija, a srećom po goste nisu bili precizni.

Spartak je u 87. minuti došao do 2:0. Nakon ubacivanja sa lijeve strane, Kozić nije dobro intervenisao, promašio je loptu i Mihalek je glavom zatresao mrežu. Do kraja drugog dijela nije bilo promjene pa je meč otišao u produžetke.

Domaći tim je imao dobru šansu u 101. minuti a Dalibor Kozić se iskupio za gol dobrom intervencijom. U 108.minuti Slovaci su ostali sa fudbalerom manje. Mitrea je kao posljednji igrač odbrane zaustavio Jovana Motiku i zaradio drugi žuti odnosno crveni karton. Umorni gosti međutim nisu uspjeli da iskoriste igrača više, pa se pristupilo izvođenju penala.

Penali:

Tešija 1:0, Merajić-1:1, Sobčik-2:1, Motika -brani Rusov, Zahumenski -brani Kozić, Mekić-2:2, Lovat -brani Kozić, Plavšić-promašaj, Jakubek -3:2 , Popara -brani Rusov

U narednom kolu rival je bugarska ekipa Lokomotiva Plovdiv.

Spartak –  Radnik 2:0(1:0), penalima 3:2

Spartak: Rusov, Mitrea, Oršula (od 80. Mihalek), Dangubić (64. Kelemen), Tešija, Sobčik, Halilović (od 93 Turnja), Mesik, Tavareš (od 78. Jakubek), Lovat, Zahumenski.

Radnik: Kozić, Radović, Simonović, Sušić (61. Merajić), Mekić, Popara, Zukić (54. Motika), Peco, Maksimović (od 98. Plavšić), Đurić (od 87. Bradonjić), Šubert.

1:o Sobčik u 10.

2:0 Mihalek u 87.

Ispao Radnički

Radnički iz Niša je ispao u prvom kolu nakon što je u revanšu remizirao protiv Flore iz Talina 2:2. Strijelci za niški tim su bili Mihajlović i Čumić, dok su prolaz Estoncima donijeli Purg i Lepik.