PRILIKA ZA REVANŠ U polufinalu Akapulka repriza finala Melburna

U polufinalu Akapulka biće viđena repriza finala tvorenog prvenstva Australije i duel Rafaela Nadača i Danila Medvedeva.

Španac upisao i 13. pobedu u sezoni, ali Medvedev ima priliku da se revanšira za poraz

Iako nije djelovalo da će biti tako poslije 6:0 za Španca u prvom setu, u drugom je Amerikanac Pol pružio mnogo jači otpor, pa je pobjednik riješen tek u taj-brejku (7:5). Čak sat i 36 minuta trajao je drugi set, a meč dva sata i četiri minuta.

Iako je stigao do maksimalne 13. pobjede u 2022. godini, nema dileme da će 35-godišnji Rafa Nadal umoran na megdan raspoloženom Medvedevu, koji čeka osvetu za nedavni poraz u dramatičnom finalu Australijan opena (3:2 za Nadala).

Njih dvojica dosad su se sastajali pet puta, a rezultat je 4:1 u korist Španca. Pobjedom u subotnjem polufinalu 26-godišnju Rus pokazao bi da se nije slučajno našao na vrhu.

U drugom polufinalu turnira u Meksiku igraće Stefanos Cicipas koji je pobjedom 2:0 (6:3, 6:4) eliminisao Amerikanca Markosa Girona i Kameron Nori (Velika Britanija) kji je takođe sa 2:0 savladao Peter Gojovčik (Njemačka).