PRIPREME Trijumfi Zvezde i Partizana

Crvena zvezda je savladala poljsku Arku 3:2 u prvom meču na pripremama u Turskoj. Beograđani su odigrali dva različita poluvremena. U prvom su bili veoma loši posebno u polju, dok su u drugom u potpunosti dominirali.

Zvezda je povela u 15. minuti kada je nakon kornera pogodio Degenek. Ipak, ono na čemu će “crveno-bijeli” morati da rade je igra u odbrani. Tako je Zbožan izjednačio da bi Poljaci u finišu prvog dijela došli do prednosti. Borjan je odbranio penal, ali je Serarens bio najkoncentrisaniji i doveo je Arku u vođstvo 2:1.

U nastavku veliki pritisak potpuno promijenjenog tima Zvezde krunisan je preokretom. Prvo je Vejinović postigao autogol, da bi pobjedu šampionu Srbije donio Aleksa Vukanović u 74.minuti kada se odlično snašao nakon što Boaći nije pogodio penal.

Narednu provjeru Zvezda ima protiv Vardara.

Fudbaleri Partizana pobjedom su završili prvi dio priprema, nakon što su savladali Ružemberok sa 2:1.

Partizan je odigrao odličnih prvih 45.minuta. Suma je u 19. minutu pogodio za vođstvo. Beogradski tim je duplirao prednost autogolom Čurme, a Natho i Sadik su promašili brojne šanse.

Foto FK Partizan

Ružemberok je u 50. minutu smanjio rezultat preko Gereca. Do kraja utakmice još je Smiljanić pogodio stativu.