PARTIZANU PRIPAO PENAL RULET Crno-bijeli idu u 4. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija

Ekipa Partizana je poslije penala eliminisala Soči i igraće protiv portugalske Santa Klare u 4. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Poslije 1:1 u prvom duelu drugi meč treće kvalifikacione runde u Humskoj je završen rezultatom 2:2, a s obzirom da po novim pravilima gol u gostima ne važi igralo se još 30 minuta u kojima nije bilo golova.

Dva puta su gosti vodili pogocima Terehova u 33. i 76. minutu, ali su Jojić u 55. i Šćekić u 90. uspjeli da izjednače.

Crnogorski internacionalac je tako postigao 400. pogodak za crno-bijele u takmičenjima pod okriljem UEFA.

Ruski tim je u prvom dijelu produžetka propustio dvije velike šanse, obje preko rezerviste Burmistrova, ali su golman Popović i Vujačić sjajnim intervencijama sačuvali mrežu.

U drugih 15 minuta nije bilo većih prilika, pa se pristupilo izvođenju penala.

Rusi su prvi šutirali, Calagov je pogodio stativu u prvoj seriji, Vorobjev i Žoazinjo su bili sigurni, a Rodrigov šut odbranio je Stevanović, koji je zamijenio Popovića 10-ak minuta prije kraja

Na drugoj strani Živković i Rikardo su bez problema zatresli mrežu, Suma pogodio stativu ali se lopta od leđa Džanajeva završava u mreži, da ni odlučujući udarac pogodio Vujačić.