PROJEKTIL SRPSKOG DEFANZIVCA Ristić spektakularnim golom ovjerio pobjedu Benfike (VIDEO)

Srpski internacionalci su bili raspoloženi tokom minulog vikenda kada su evropske lige u pitanju, ali bi se iz velikog broja lijepih poteza mogao izdvojiti gol Mihaila Ristića.

Fudbaleri Benfike su u okviru 12. kola prvenstva Portugala ubjedljivo savladali Eštoril (5:1), a poslednji gol na meču za goste postigao je upravo Ristić.

Bivši fudbaler Crvene zvezde u 85. minutu je ušao na teren, a samo četiri minute kasnije njegovo ime se našlo na semaforu. Prilikom jednog napada Benfike, lopta je došla do Ristića nije previše oklijevao, namjestio se na oko 30 metara od gola rivala i poslao projektil. Udarac je bio toliko snažan, da iako je golman uspio da zakači loptu, ona se od njegove ruke vratila u mrežu, čime je samo dodatno uljepšao majstoriju za TV špice.

Ristiću je ovo prvi gol u sezoni, a ima i jednu asistenciju na pet do sada odigranih prvenstvenih utakmica u dresu Benfike.