PROPUŠTENA ŠANSA Lajović imao priliku za trijumf, a nakon izgubljenog gema sve se okrenulo

Srpski teniser Dušan Lajović završio je učešće na mastersu u Majamiju u trećem kolu.

Amerikanac Frensis Tijafo savladao je srpskog tenisera nakon dva sata igre sa 2:1 po setovima 1:6, 7:5, 6:3.

Lajović je ekspresno dobio prvi set i činilo se da bi mogao da ostvari drugu pobjedu protiv Amerikanca. Bio je veoma blizu u finišu drugog seta, ali je propustio priliku – u devetom gemu, pri rezultatu 4:4, propustio je dvije brejk lopte.

Nakon toga je krenuo da griješi, a Tijafo je to iskoristio da napravi brejk i izjednači nakon to je drugi set dobio sa 7:5. Gubitak seta poremetio je Lajovića pa je Tijafo napravio još jedan brejk u trećem i plasirao se u četvrtu rundu gdje ga očekuje Ž prvi nosilac Danil Medvedev.