PROPUŠTENA ŠANSA Mančester Junajted strepi do nedjelje

Mančester Junajted je propustio prvu šansu da osigura plasman u Ligu šampiona. Na svom terenu su remizirali protiv Vest Hema 1:1, čime su gosti i teoretski osigurali opstanak u Premijeršipu.

FOTO CATH IVILL/NMC/EPA

“Đavoli” će u posljednjem kolu, u direktnom duelu sa Lesterom na King pauer stadionu odlučivati o mjestu u evropskoj eliti i potrebno im je da ostanu neporaženi kako bi obezbijedili plasman u Ligu šampiona.

Raspucani Majkl  Antonio doveo je Vest Hem do prednosti iz penala u finišu poluvremena, šestim golom na posljednje tri utakmice. Najstrožoj kazni prethodila je nespretna intervencija Pola Pogbe, koji je prilikom udarca postavio ruke ispred glave i njima zaustavio loptu, pa je sudija pokazao na penal.

Izjednačio je Mejson Grinvud u 51. minutu, a domaćin do kraja nije uspio da dođe do toliko željene pobjede.