CRVENA ZVEZDA U DRUGOM KOLU KVALIFIKACIJA ZA LŠ Boaći i Marin oduvali Suduvu

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona. Nakon remija u prvom meču protiv Suduve (0:0), crveno-bijeli su večeras na stadionu Rajko Mitić pobijedili ovog protivnika sa 2:1.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Golovi, prečke, stative, ali i crveni karton, sve ovo obilježilo je meč Zvezde i Suduve.

U četvrtom minutu Boaći dovodi Zvezdu do prednosti. Našao se povremeni reprezentativac Gane duboko u kaznenom prostoru protivnika posle asistencije Bena i snažnim udarcem savladao je golmana, Karduma.

Čekao se odgovor gostiju, ali Litvanci su uspjeli da stignu samo do polušanse u 17. minutu. Kao i u prvoj utakmici, Zvezda je imala inicijativu. Crveno-bijeli su bili nešto konkretniji i to je razlika u odnosu na meč iz Litvanije. To je i urodilo plodom, poslije sjajne akcije crveno-bijelih, Marko Marin udvostručuje Zvezdinu prednost.

Nastavila je Zvezda da prijeti golu Karduma, u 38. minutu, Boaći se našao se u situaciji koja je podsećala na onu iz 4. minutu kada je donio prednost svom timu.

Na kraju poluvremena utisak je da Suduva nema kvalitet da ozbiljnije priprijeti Zvezdi, sa druge strane, fudbaleri domaće ekipe igrali su borbenije i odlučnije u odnosu na prvu utakmicu. Uostalom, to se vidjelo i po rezultatu na poluvremenu 2:0.

Kao i u prvom poluvremenu, igrao se četvrti minut nastavka kada je Crvena zvezda došla do velike šanse. Ponovo se u njoj našao Boaći, ovog puta njegov udarac otišao je pored gola.

Kada se činilo da je tempo opao i da bi Zvezda mogla mirno da privede utakmicu kraju užasan klizeći start Marka Gobeljića koji je ozbiljnije povredio Slavickasa.

Bek Crvene zvezde dobio je direktan crveni karton, a Milojević je reagovao izmjenom Stojković je popunio mesto desnog beka, igru je napustio Ričmond Boaći.

Ništa se bitnije nije promijenilo na terenu, nakon crvenog kartona. U 68. minutu, Ivanić se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom, ali falilo je snage i preciznosti u završnom udarcu.

U 76. minutu sporna situacija u kaznenom prostoru Suduve. Fudbaleri i navijači Zvezde tražili su penal nakon što je jedan igrač beogradskog tima završio na travi. Sudija iz Farkaš je odlučio da ne pokaže na bijelu tačku. Identična situacija viđena je u 83. minutu.

Vukanović je dobio šansu u posljednjih deset minuta, zamijenio je Ivanića. Marina je zamijenio Milan Pavkov, a u posljednjem minutu je Ben “polomio” prečku.

Zvezda je strijepila čitav minut nakon što je Topčagić, u 96. minutu,  zatresao mrežu. Najpre je Borjan odbranio prvi udarac, ali iz odbijene lopte igrač Suduve je donio neizvjesnost u finišu.

Crvena zvezdaće u drugom kolu igrati protiv HJK Helsinkija a prvi meč je u Beogradu naredne sedmice.