PRVA LIGA Rudar bez pobjede u Brčkom, prvi trijumf Podrinja

Rudar Prijedor nije uspio da dođe do tri boda na gostovanju u Brčkom. Jedinstvo je izdržalo sve nalete gostujućeg tima i na kraju su osvojili bod.

To je bio treći remi Jedinstva na domaćem terenu. Pobjeda bodova je bila i u Zvorniku na meču Drina Zvijezda 09. Gosti su poveli preko Blagojevića, a izjednačenje je u finišu donio Novica Marković.

Leotar je savladao Željezničar ST 2:0 golovima Lazara Zečevića iz penala u 54., te Zorana Milića u 68.minuti. Slavija je iznenadila Alfa Modriču i slavila na gostovanju 2:1.

Podrinje je došlo do prve pobjede u prvenstvu. U 70.minuti Dujković je pogodio mrežu gostiju i donio važan trijumf.

Rezultati: Alfa Modriča – Slavija 1:2, Jedinstvo – Rudar Prijedor 0:0, Borac (KD) – Sloboda (NG) 1:2, Leotar – Željezničar Sport Tim 2:0 , Drina (Z) – Zvijezda 09 1:1, Tekstilac – Sutjeska 2:0, Podrinje – Kozara 1:0. Sutra: Ljubić- Sloga Doboj.

Plasman: Rudar 18, Leotar 18, Sloboda (NG) 16, Slavija 15, Zvijezda 09 14, Alfa Modriča 13, Tekstilac 13, Kozara 12, Borac (KD) 12, Sloga (D) 12, Ljubić 11, Drina (Z) 10, Jedinstvo 10, Željezničar ST 6, Sutjeska 5, Podrinje 5.