PRVA POBJEDA Stevanović asistirao, Prevljak pogađao za trijumf BiH protiv Kazahstana

Reprezentacija BiH je ostvarila prvu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Izabranici selektora Ivajla Peteva su u Astani savladali Kazahstan sa 2:0 i tako napravili veliki korak ka osvajanju drugog mjesta u grupi D, odnosno baražu za odlazak u Katar.

Poslije inicijative domaćih u prvih nekoliko minuta selekcija BiH je brzo uspostavil kontrolu igre i počela sa organizovanim napadima, a jedan je urodio plodom u 25. minutu.

Miroslav Stevanović je sjajno centrirao sa desne strane i pogodio Smaila Prevljaka koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Na odnor se otišlo sa prednošću gostiju od jednog gola, a u nastavku je njihova igra bila još bolja.

Igrao se 62. minut kada je Gojko Cimirot promašio stopostotnu priliku šutiravši preko gola, a dva minuta kasnije pokušao je i kapiten Edin Džeko, međutim golman Stas Pokatilov je uspio da odbrani.

U 65. Stevanović je opet ubacio sa desne strane, lopta je na drugoj stativi došla do Prevljaka koji je uspio da je smiri, a zatim je pored domaćeg čuvara mreže pošalje u bliži ugao.

Do kraja meča mreža Kazahstanaca je mogla da se zatrese još nekoliko puta, a lota je poslije pokušaja Džeka dva puta pogodila okvit gola:

Plasman u grupi D je sljedeći: Francuska 12, BiH 6, Ukrajina, Finska po 5, Kazahstan 3 boda.