PRVA STOTKA PARTIZANA Raspoloženi Obradovićevi momci pregazili Zadar

Košarkaši Partizana pobijedili su Zadar rezultatom 103:72 u utakmici 14. kola ABA Lige.

Partizan je odmah na početku utakmice dao do znanja da u ovom meču želi samo pobjedu. Imali su crno-bijeli dovoljno vremena da se pripreme, a na kraju je to rezultiralo najboljim poenterskim mečom u ABA Ligi ove sezone.

Nakon dvadeset minuta igre Partizan je imao prednost od 11 poena (43:32), ali je tek u nastavku tim Željka Obradovića pokazao svu svoju raskoš, prije svega u napadačkim minijaturama poput ove:

U prvom poluvremenu Partizan je ubacio samo dvije trojke, a u nastavku čak sedam.

Rešetali su košarkaši Partizana koš Zadrana u drugom poluvremenu iz svih pozicija, a prednost se u nastavku konstantno povećavala. Podesili su nišanske sprave i pokazali da s pravom važe za jednog od favorita za osvajanje lige.

U odlučujućih deset minuta Partizan je ušao sa 15 poena viška i bilo je jasno da će domaćin u ovom meču doći do lagane pobjede.

Balša Koprivica i Rade Zagorac postigli su po 17 poena što je njihov najbolji poenterski učinak u sezoni, a ono što može da raduje Željka Obradoviće je 26 timskih asistencija.