PRVI MEČ ZVEZDI Dobrić i Lojd donijeli vođstvo

Crvena zvezda je savladala Budućnost 82:78 i povela je u finalnoj seriji ABA lige. Beograđani su do trijumfa došli jakom odbranom i dobrim skokom posebno ofanzivnim, a umalo su prokockali 15 poena.

Crvena zvezda je puno bolje otvorila finale. Jaka odbrana na Džastinu Kobsu, uz dobar šuterski učinak donijeli su Beograđanima veliku prednost od 18:9. Međutim nakon izlaska startera u domaćem timu, Podgoričani su preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Vili Rid je diktirao ritam, pa je njegov tim uspio da dođe do izjednačenja na 20:20. Nakon toga Zvezda se mučila u napadu posebno u šutu za tri poena, pa je Budućnost došla do poena prednosti 26:25.

U tim trenucima proradio je Džordan Lojd a kad mu se priključio Davidovac trojkom Zvezda se opet odlijepila na 36:31, a na odmor se otišlo sa 44:38.

Velika borba se nastavila i u trećoj četvrtini. Budućnost je uspijevala da preokrene tok utakmice na krilima Kobsa i Rida, pa su prešli u vođstvo 54:53. U tim trenucima odgovornost u domaćem timu je preuzeo Ognjen Dobrić  koji je svojim poenima odbio nalet gostiju, a zatim je Noko donio plus osam domaćem timu na kraju treće četvrtine (63:55).

Na početku posljednjeg perioda sjajna odbrana Zvezde je donijela seriju 7:0 u tom periodu (ukupno 15:0) kojom je beogradski tim otišao na dvocifrenu prednost(70:55) a Budućnost je tri minute bila bez poena. Gosti su zatim iskoristili nekoliko loših napada domaćih da se približe serijom 7:0.

Budućnost je uspjela zatim da novom serijom priđe na 72:76. Zvezda je uspjela da prekine seriju gostiju poenima Dejana Davidovca. Džordan Lojd je tada svojim greškama vratio goste u igru pa se ušlo u dramu jer su Podgoričani prišli na 78:80. Ipak, upravo je bek Zvezde sa linije slobodnih bacanja donio pobjedu domaćem timu 82:78.

Vili Rid je bio najefikasniji igrač meča sa 26 poena i 10 skokova. U pobjedničkom timu Ognjen Dobrić je imao 23 poena, kao i Džordan Lojd, ali uz loš šut za tri.

Druga utakmica finalne serije igra se u Beogradu u utorak.