Ostalo

PRVI PORAZ BORCA Banjalučani "zapeli" u Ljubuškom ali ostali lideri

Rukometaši Borca poraženi su Izviđača rezultatom 36:29 u utakimici 25. kola Premijer lige BiH. Ovo je za Banjalučane bio prvi poraz u sezoni uprkos kojem su ostali lideri na tabeli.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji domaćih igrača, posebno kada je napad u pitanju za koji Banjalučani nisu imali adekvatan odgovor. Na kraju prvih 30 minuta igrači Izviđača došli su i do najveće prednosti, plus šest, sa kojom su i otišli na odmor, 19:13.

Nije se mnogo toga promijenilo ni na početku drugog dijela susreta.

U 35. minutu Ljubušaci dolaze i do sedam golova prednosti, 21:14, a dva minuta nakon toga novim golom Miloš Koš povećava prednost svog tima na 23:15. Igrali su u tim trenucima crveno-plavi sa dva igrača manje, ali nisu se predavali, šta više. Mini serijom smanjili su zaostatak na 23:18. Reagovao je minutom odmora Toni Čolina i uspio je zaustaviti nalet Borca m:tel.

U narednim minutama igralo se gol za gol. U 46. minutu, pri rezultatu 27:21, pomalo netipično za rukomet, vidjeli smo tek prvo isključenje domaćih igrača. Pogotkom Miloša Nježića lideri Premijer lige BiH prišli su na četiri gola zaostatka, 28:24, zbog čega je trener Ljubušaka ponovo morao tražiti minut odmora, nakon kojeg njegovi izabranici prave mini seriju 3:0 i ponovo odlaze na velikih plus sedam, čime su i prelomili susret u svoju korsit.