PRVI PUT U ISTORIJI Konačno PSŽ u finalu Lige šampiona, Red Bul Lajpcig bez šansi

Prvi put u istoriji fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona. Parižani su bez većih problema, u polufinalu pobijedili Red Bul Lajpcig sa 3:0.

Mnogo ofanzivnije i konkretnije fudbaleri Paris Sen Žermena su ušli u utakmicu, a već u sedmom minutu poništen im je pogodak. Nema dileme, ispravna odluka. Nejmar je natrčao na Gulašija i rukom dirao loptu, sve je video Kujpers i odmah se oglasila njegova pištaljka.

Samo šest minuta kasnije vode Francuzi; strijelac je Markinjo. Velike zasluge idu Di Mariji koji je uputio idealan centaršut s desne strane, a Markinjo se majstorski snašao u kaznenom prostoru Lajpciga i pogodio za 1:0.

Tri minuta prije odlaska na odmor PSŽ je potvrdio prednost na 2:0. Surovo je kažnjena greška Gulašija; ukrali su loptu igrači francuskog tima, na kraju je ona došla do Nejmara koji je fenomenalno asistirao Di Mariji, a ovaj je neumoljiv. To je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Ako se Red Bul možda i nadao da može da se vrati u utakmicu, to je trajalo samo do 56. minuta kada je Huan Bernat postigao pogodak, na novu asistenciju Di Marije. Ovaj gol je u potpunosti slomio ekpu Red Bul Lajpciga i čini se, već tada, ugasio sve njihove nade da bi se mogli naći u finalu lige šampiona.

FOTO: EPA08611536 JUAN BERNAT OF PSG (2L) SCORES THE 3-0 DURING  THE UEFA CHAMPIONS LEAGUE SEMI FINAL MATCH BETWEEN RB LEIPZIG AND PARIS SAINT GERMAIN IN LISBON, PORTUGAL, 18 AUGUST 2020.  EPA-EFE/MANU FERNANDEZ / POOL
FOTO: EPA08611536 JUAN BERNAT OF PSG (2L) SCORES THE 3-0 DURING THE UEFA CHAMPIONS LEAGUE SEMI FINAL MATCH BETWEEN RB LEIPZIG AND PARIS SAINT GERMAIN IN LISBON, PORTUGAL, 18 AUGUST 2020. EPA-EFE/MANU FERNANDEZ / POOL

Do kraja meča PSŽ je imao apsolutnu kontrolu nad utakmicom, povremeno je prijetio Lajpcig ali bez snage da ovaj meč dovede u pitanje.

Osim što se prvi put plasirao u finale Lige šampiona, večerašnji meč će se u Pari Sen Žermenu pamtiti i po tome što je postignut 400. pogodak u UEFA takmičenjima. To je bio drugi pogodak na meču.

PSŽ će u finalu, 23. avgusta, igrati protiv pobjednika meča Bajern – Olimpik Lion, koji je na rasporedu sutra od 21 čas.