PRVO SE MUČIO, PA ODIGRAO SJAJNO Đoković savladao upornog Štrufa

Novak Đoković se prvo mučio sa Jan Lenardom Štrufom, a zatim je u četvrtom setu pokazao snagu i savladao je upornog Nijemca sa 3:1. Po setovima je bilo 7:6, 6:2, 2:6 i 6:1, pa je srpski teniser prošao u drugo kolo Australijen opena.

FOTO TANJUG/AP

Novak Đoković se propisno namučio protiv “žilavog “ Nijemca. Srpski teniser je dobro počeo prvi set , napravio je brejk u šestom gemu i zatim poveo 5:2. Na servis rivala je imao i set loptu koju nije iskoristio. Štruf je uspio da podigne nivo svoje igre pa je spasio ne samo svoj servis, već je u narednom napravio brejk i izjednačio. Odluka o osvajaču prvog seta tako je pala u taj-brejku, gdje je Novak ipak pokazao zašto je drugi teniser svijeta.

Đoković je na krilima osvajanja prvog seta nastavio u istom ritmu, odmah je napravio brejk. Podigrao je srpski teniser realizaciju prvog servisa i bio puno smireniji pa je zatim napravio još jedan brejk i zatim nije dopustio Nijemcu da se vraća u meč. Drugi set je dobio ubjedljivo sa 6:2 za 28 minuta.

Foto Tanjug/AP

Treći set je donio nove probleme srpskom teniseru. Štruf je poveo 2:0, Đoković uspio odmah da uzvrati brejk. Uporni Nijemac je međutim odigrao još jedan sjajan gem na servis rivala i došao do brejka kojeg je potvrdio odličnim servisima za 5:2.Novak je bio van ritma pa je izgubio i treći gem na svoj servis i rival je smanjio na 1:2 u setovima.

Gubitak seta je naljutio Đokovića, koji je zatim zaigrao puno bolje, natjerao je protivnika na greška a sam je pojačao ritam i dobio je četvrti set ubjedljivo.