PRVO SLAVLJE Radnik došao do značajnog TRIJUMFA

Radnik je došao do prve pobjede. Ekipa Slavka Petrovića je u veoma značajnom meču u derbiju začelja savladala Olimpik sa 4:0.

Već u prvom naletu bijeljinski tim je poveo. Huseinbašić je prošao po strani, odlično pronašao mladog Vladimira Bradonjića koji je zatresao mrežu rivala. Nakon toga sarajevski tim je i imao inicijativu i dvije velike šanse. Međutim istakao se golman Dalibor Kozić koji je odbranio udarce Osmanovića i Milanovića.

Kazna je stigla u drugom dijelu. Prvo je Nedim Mekić povećao na 2:0 u 65.minuti, nakon što je Mahir Karić sve odlično pripremio, da bi sve dileme oko pobjednika riješio Vladimir Bradonjić drugim golom tri minuta kasnije.

Sjajnu partiju krunisao je golom Ermin Huseinbašić koji je u finišu pobjegao odbrani Olimpika i zakucao loptu u mrežu.

Premijer liga BiH, 8. kolo: subota: Mladost – Velež 1:2(0:1), Radnik – Olimpik 4:0(1:0) , Željezničar – Krupa (20), nedjelja: Sloboda – Sarajevo (18), ponedjeljak: Željezničar – Krupa (20), odgođeno: Zrinjski – Široki Brijeg.

Plasman: Sarajevo 17, Željezničar 15, Tuzla Siti 13, Borac 12, Velež 12, Široki Brijeg 11, Sloboda, Zrinjski po 10, Mladost 7, Radnik 7, Krupa 4, Olimpik 3 boda.