RADANOV VODIO DO TRIJUMFA Pobjeda FMP u Novom Mestu

Košarkaši FMP pobijedili su Krku u Novom Mestu rezultatom 75:65 u poslednjoj utakmici 1. kola regionalne ABA lige.

Mnogo bolje je utakmicu otvorila ekipa iz Beograda. Već u prvoj četvrtini imali su dvocifrenu prednost, a Radanov je u tom dijelu igre ubacio osam poena. U stopu ga je pratio Pecarski, a Krka nije imala pravi odgovor. Na kraju prve deonice, FMP je imao prednost 21:9.

Nekoliko brzih izmjena, ali i pogođenih šuteva za tri poenam značili su da se Krka ne predaje. Ipak, sve je to bilo slabo da bi se razlika istopila, a dvojica mladih košarkaša nastavila su da razbijaju Slovence. Poslije dvadeset minuta igre, rezultat je bio 31:38.

Utakmicu je definitivno prelomio početak treće četvrtine kada su gosti napravili seriju i ponovo vratili razliku na dvocifren broj. Glen Kouzi je bio najbolji u ekipi Krke, ali sam nije mogao da se suprostavi raspoloženoj ekipi FMP-a.

Najefikasniji igrač utakmice bio je košrkaš FMP Aleksa Radanov koji je postigao 21 poen.