Rađenović: U finišu smo pokazali karakter

Rukometaši Borac Mtela su sjajnom završnicom došli do preokreta i trijumfa nad dobojskom Slogom 30:29 u zaostalom meču 21. kola. Jedan od junaka meča bio je krilni igrač Bojan Rađenović koji je postigao osam golova.

Banjalučani su bili u velikom zaostatku u 51.minuti od čak četiri gola, a do kraja su uspeli da dođu do trijumfa.

-Izuzetno bitna pobjeda za naš tim, nakon dva rekao bih lošija rezultata. Posebno je značajan i način na koji smo došli do tri boda, jer smo pokazali karakter, vratili se iz izuzetno teške situacije u kojoj smo imali zaostatak i na kraju došli do trijumfa. Mislim da je presudila velika želja i borbenost koju smo pokazali u finišu jer se nismo predali ni u teškoj rezultatskoj situaciji. Uspjeli smo da se vratimo  i slavimo trijumf kojim nam puno znači jer nas u narednom periodu očekuju oni najbitniji mečevi.  Tu su finalni dueli u Kupu BIH, pa plej-of- istakao je Rađenović.

Borac je imao velike oscilacije tokom meča. Banjalučani su imali plus 5 u prvom dijelu, a zatim su totalno pali pa je Sloga u 51.minuti vodila sa četiri gola viška (27:23).

-Takav je bio tok utakmice. Sloga je veoma kvalitetna i opasna ekipa što pokazuju njihovi rezultati. Po meni ojsetila se prevelika potrošnja u proteklom periodu. U pojedinim trenucima nismo imali snage. Nakon dobrog starta kao da nas je stigao umor, gosti su zaigrali bolje i preokrenuli rezultat. Ovaj meč nam je dobra opomena . Trebala nam je ova pobjeda da vratimo samoouzdanje istakao je Rađenović.

Rezultati 24. kola: Bosna – Gračanica 25:23, Slavija – Lokomotiva 29:26, Derventa – Vogošća 21:31, Konjuh – Maglaj 28:23, Sloga Gornji Vakuf – Zrinjski 21:24, Leotar – Borac 28:27, Sloga – Goražde 34:31.

Plasman: Bosna 52, Gračanica 52, Borac 47, Konjuh 41, Sloga Doboj 40, Vogošća 39, Leotar 38, Sloga Gornji Vakuf 35, Zrinjski 33, Maglaj 32, Lokomotiva 29. Goražde 26, Slavija 19, Derventa 10.