Radnik poslije penala do pehara Kupa Srpske

Ekipa Radnika je pobjednik ovosezonskog izdanja Kupa Republike Srpske, pošto je poslije boljeg izvođenja penala sa 6:5 (1:1) savladala Krupu.

FOTO DEJAN BOŽIĆ/RAS SRBIJA

Radnik je poveo u 38. minutu kada je Martinović odlično centrirao, a Hadžić je sa 6-7 metara glavom poslao loptu iza leđa Kutića.

U posljednjem minutu prvog poluvremena Milanović je odličnim volej udarcem izjednačio na 1:1.

U 84. minutu Krupljani su imali odličnu šansu da dođu do vođstva, Milanović je odlično izveo korner, a poslije Makitanovog šuta glavom lopta je pogodila prečku.

Ostalo je 1:1, pa je odluka o pobjedniku 25. izdanja Kupa Republike Srpske pala poslije izvođenja penala.

Prvi je sa 11 metara šutirao fudbaler Radnika Martinović i pogodio, a izjednačio je Nikolić.

Zatim je Vasić doveo Radnik u vođstvo, da bi Ružić odbranio šut Aleksića.

Uslijedili su sigurni udarci Glišića iz Radnika i Milanovića iz Krupe, a iskusni Đurić je loptu poslao pored gola.

Mirosavljević je poravnao na 4:4, Okić doveo Semberce do prednosti od 5:4, a novo izjednačenje donio je Marjanović.

Foto Dejan Božić/RAS Srbija

Srećković je povisio na 6:5, a poslije njega Banović je poslao loptu preko gola, tako da je pehar, po treći put uzastopni, a šesti put ukupno, pripao Radniku.

Na taj način Bijeljinci su prestigli banjalučki Borac, koji je pet puta bio najbolji.

Krupa je izgubila drugo finale Kupa RS, a treće u ovoj sezoni pošto je prethodno poražena u finalu Kupa BiH od Željezničara i Borca u Kupu Banjaluke.