Radonjić bez milosti u Podgorici, Bajern grabi ka TOP 8

Trener Dejan Radonjić nije imao milosti prema svom bivšem klubu. Bajern je slavio protiv Budućnosti 89:75 u Podgorici i napravio je veliki korak ka plasmanu u TOP 8.

FOTO EVROLIGA

Budućnost je uspijevala u prvom dijelu da se vrati iz rezultatskog zaostatka i da na odmor ode sa prednošću 44:41. Sjajnu seriju od 11:0 u drugoj četvrtini predvodili su Barović, Nikolić i Gordić.

U nastavku je međutim do izražaja došla odbrana Bajerna. Bavarski tim je pri rezultatu 48:48 napravio seriju 9:0 koja će ispostaviće se odlučiti pobjednika.Nakon toga tim je Minhena nije ispuštao razliku. Posebno su nervozni bili Noris Kol i Goga Bitadze čije greške su gosti kaznili.

U pobjedničkom timu Vladimir Lučić je imao 18 poena uz samo tri promašaja. Nemanja Dangubić je dodao 13 poena, dok je Stefan Jović imao 6 poena, ali je podijelio i 7 asistencija.

Kod Budućnosti Edvin Džekson je imao 19 poena, dok je Noris Kol dodao 12. Goga Bitadze je bio nervozan i imao je samo 2 poena.