RAMPA ZA MORNAR Partizan BEZ TRINKIJERIJA slavio u Baru

Košarkaši Partizana pobijedili su Mornar iz Bara rezultatom 76:65 , u utakmici 3. kola regionalne ABA lige. Crno-bijele u ovom meču nije vodio trener Andrea Trinkijeri koji je meč propustio zbog napada astme.

Relativno mali broj poena obilježio je prvu četvrtinu koja je bila izuzetno neizvjesna i tvrda, a tek u završnici sa serijom 5:1 Mornar je uspio da se odvoji na šest poena viška (20:14).

U drugom poluvremenu, crno-bijeli stižu do izjednačenja nakon trojke Pejdža na isteku drugog minuta (21:21), a onda je nakon minijature Volera i četiri vezana poena Mornar ponovo došao na plus četiri. Sa šest poena viška (30:34) domaći tim je ušao u poslednje četiri minuta druge četvrtine ali je Partizan do odmora preokrenuo rezultat.

Nakon prvog poluvremena Partizan je imao poen prednosti, a Luković s jedne i Jaramaz s druge strane nosili su svoje timove u prvom poluvremenu.

Treća dionica pripala je Partizanu sa 28:23 pa su u poslednjih deset minuta crno-bijeli su ušli šest poena predsnosti

U četvrtini sa malo poena, dosta grešaka i promašenih zicera Partizan je imao kontrolu rezultat pa je u poslednjih pet minuta ušao sa šest poena prednosti, a onda je Pejdž pogodio trojku za plus devet za Partizan (60:69) i već tada je bilo jasno da će tim iz Beograda doći do veoma važne pobjede na vrućem terenu u Baru.

Nastavio je Partizan sa izuzetno čvrstom odbranom, ali i sjajnim rješenjima u napadu pa je u zavšrnici, na nešto više od tri minute do kraja došao do maksimalnih plus 12, a Jaramaz je odmah nakon toga pogodio za vođstvo 61:75 čime je utakmica praktično bila riješena.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Jaramaz sa 17 poena, a veliki posao Partizan je odradio dobrom odbranom spojnog šuta Mornar. Ekipa koja je po ovom elementu izuzetno kvalitetna postigla je samo četiri trojke. Na drugoj strani Pulen je postigao 16 koševa.