REAKCIJA SLOBODE Sav cirkus je krenuo od Popovića, gol je regularan

Fudbalski klub Sloboda reagovao je na saopštenje Željezničar Sport Tima nakon meča u Novom Gradu u kojem je domaći tim slavio sa 1:0.

Novi prvoligaš demantuje navode banjalučkog tima i ističe da je meč Prve lige Republike Srpske bio fer, kao i da je suđenje trojke na čelu sa Gigovićem iz Gradiške bilo nepristrasno. U saopštenju se navodi da je pisanje pojedinih medija donijelo iskrivljenu sliku:

-Tačno je da je povreda gostujućeg igrača Kalabe u 80. minuti bila rezultat borbe za loptu, a ne nikakve namjere niti grube igre domaćeg igrača koji se takođe povrijedio u duelu. FK Sloboda izražava žaljenje što je gostujući igrač povrijeđen i želi mu brz oporavak. Isto napominjemo da je i naš igrač Trivan teže povrijeđen u prvom dijelu i da će odsustvovati duži period.

U Slobodi navode da su 110 godina dobar domaćin svim klubovima i medijskim kućama te napominju da je postignuti gol regularan.

-Pogodak koji je dala Sloboda nije rezultat povrede gostujućeg igrača jer je postignut u sudijskoj nadoknadi iz više nego opravdano dosuđenog kaznenog udarca zbog očiglednog igranja rukom gostujućeg igrača sa obe ruke u svom šesnaestercu.

Takođe ekipa iz Novog Grada navodi da je “cirkus“ koji Željezničar spominje u saopštenju krenuo od gostiju, te ističu da je Sloboda pokazala da joj je mjesto u Prvoj ligi.

-Želimo istaći da je čitav cirkus oko utakmice potekao od predstavnika gostujućeg kluba (pomoćnog trenera) na ovoj utakmiric Radomira Popovića, kojem bi bolje bilo da analizira lošu igru svoje ekipe i samo jedan traljav udarac za 90 minuta a ne da traži krivca u sudijama, domaćim igračima i Upravi. Njegov vokabular riječi sa kojima časti svoje i protivničke igrače , sudije kao i osoblje na stadionu je za svaku osudu-navode u Slobodi.