Real bolji od Liverpula: Madriđani 13. put šampioni Evrope, Bejl junak

Real Madrid je stigao do treće uzastopne, a ukupno 13. titule u Ligi šampiona pobjedom od 3:1 prtoiv Liverpula u Kijevu.

U prvih 15 minuta Liverpul je zahvaljujući jakom presingu bio dominantniji, ali bez velike prilike, a s druge strane Ronaldo je u 16. minutu presjekao jednu loptu, ušao u šesnaesterac i iskosa sa lijeve strane šutirao malo iznad prečke.

U 18. minutu poslije kornera Salaha najviši pred golom Madriđana je bio Van Dajk, ali nije uspio dobro da zahvati loptu glavom i iskoristi nešto lošiju intervenciju navasa.

U 23. minutu Firmino je šutirao, izblokirao ga je Ramos, na loptu je natrčao Aleksander-Arnold i uputio jak udarac po zemlji, a golman španskog tima je odlino reagovao.

U 26. minutu poslije duela sa Ramosom i nezgodnog pada Salah je povrijedio lijevo rame, vratio se u igru poslije ljekarske intervencije, ali je nedugo zatim opet legao na teren uhvatio se za rame i ispostavilo se da nije mogao nastaviti meč.

GEORGI LICOVSKI/EPA

Egipatski fudbaler je teren stadiona u Kijevu napustio u suzama, a njegov izlazak je svakako bio veliko razočarenje za saigrače, trenera Klopa i navijače Liverpula, koji su se hvatali za glave.

epa06765596 Liverpool fans react during screening of the UEFA Champions League final between FC Liverpool and Real Madrid at Anfield Stadium, Liverpool, Britain, 26 May 2018. Real Madrid face Liverpool FC in the UEFA Champions League final at the NSC Olimpiyskiy stadium on 26 May 2018.  EPA-EFE/Nigel Roddis
epa06765596 Liverpool fans react during screening of the UEFA Champions League final between FC Liverpool and Real Madrid at Anfield Stadium, Liverpool, Britain, 26 May 2018. Real Madrid face Liverpool FC in the UEFA Champions League final at the NSC Olimpiyskiy stadium on 26 May 2018. EPA-EFE/Nigel Roddis

U 34. minutu povrijedio se Karvahal, a on je plačući otišao u svlačionicu.

Igrao se 43. minut kada se, poslije šuta Ronalda glavom i odbrane Karijusa, lopta odbila do Benzeme koji ju je poslao u mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Do kraja prvog poluvremena pokušali su Naćo i Benzema, ali nisu bili precizni.

Poslije greške Lalane, koji je u 48. minutu praktično dodao loptu Isku, a ovaj je iz odlične šanse pogodio prečku.

Ipak, svega tri minuta kasnije Karijus je pokušao brzo da uposli nekoga od saigrača, ali je njegov izbačaj blokirao Benzema, a lopta se odbila u mrežu.

Uzaludni su bili protesti igrača engleskog tima, koji su smatrali da gol nije regularan, Mažić je pokazao na centar.

Vođstvo Reala trajalo je svega četiri minuta, poslije ubacivanja iz kornera Lovren je glavom šutirao, a loptu je prije intervencije Navasa uspio da zakači Mane i sprovede je u mrežu.

A onda u 63. minutu najljepši trenutak na utakmici, Bejl je poslije nešto više od dva minuta od ulaska na teren na centaršut Marsela uhvatio makazice i pogodio gornji desni ugao nemoćnog Karijusa.

Mogli su “Redsi” do novog brzog izjednačenja, Mane je u 70. minutu dobro šutirao, ali je pogodio stativu.

Ronaldo je u 71. minutu imao odličnu šansu da otkloni sve dileme oko pobjednika, izašao je sam pred gol Liverpula, a u poslednji trenutak je intervenisao Robertson.

Ipak, u 83. minutu Bejl je izrastao u pravog junaka, a Karijus u tragičara utakmice Velšanin je sa 30-ak metara snažno šutirao, lopta je išlao pravo u golmana engleske ekipe, a on je jako loše reagovao i završila je u mreži.

Trener Liverpula Jirgen Klop je poražen u šestom uzastopnom finalu, sa druge strane Zinedin Zidan je treći put uzastopno kao trener prigrlio trofej, dok je Ronaldo, koji nije uspio da postigne gol, stigao do pete titule u Ligi šampiona.

Real Madrid – Liverpul 3:1 (0:0)

Olimpijski stadion u Kijevu: Gledalaca: 70.000. Sudiija: Milorad Mažić (Srbija). Strelci: Benzema u 51., Bejl u 63. i 83. za Real Madrid, Mane u 55. minutu za Liverpul. Žuti kartoni: Mane (Liverpul).

Real Madrid: Navas, Marselo, Ramos, Varan, Karvahal (od 36. Naćo), Kros, Kazemiro, Modrić, Isko (od 61. Bejl), Ronaldo, Benzema.  (od 89. Asensio).

Liverpul: Karijus, Robertson, Van Dajk, Lovren, Aleksander-Arnold, Vajnaldum, Henderson, Milner (od 83. Čan), Mane, Firmino, Salah (od 30. Lalana).