Real opet šampion Španije

Košarkaši Real Madrida osvojili su 35. titulu šampiona Španije, nakon što su u četvrtom meču savladali Barselonu na gostovanju 74:68.

FOTO EPA/LUCA PIERGIOVANNI

Sjajnim šutem za tri poena Real je na startu došao do plus 11 (19:8), a sve je pogađao Rudi Fernandez. Na krilima Kevina Pengosa Barselona je uspjela da uhvati priključak i dođe do rezultatskog priključka i vođstva. Katalonci su u tom periodu pogađali šuteve i držali neizvjesnost.

Ipak u nastavku Real je došao do prednosti. Madriđani su sjajno kontrolisali skok, posebno ofanzivni gdje su dominirali i to je donijelo razliku u njihovu korist. Na drugoj strani Barselona nije ništa uspjela da pogodi i u posljednjoj četvrtini gotovo da nisu imali bilo kakvu ideju u napadu, osim pokušaja za tri poena.

U pobjedničkom timu Fagundo Kampaco je imao 15 poena, dok je Rudi Fernandez dodao 12 poena. Kod Barselone Kevin Pengos je imao 16 poena.