REMI BORCA Čavić postigao prvi gol za seniore

Fudbaleri Borca remizirali su protiv Spartaka 1:1 u drugoj utakmici na Zlatiboru, a prvi gol u seniorskoj konkurenciji za Banjalučane postigao je mladi David Čavić, koji trenutno igra u kadetskoj konkurenciji.

FOTO B. JAKOVLJEVIĆ/ MONDO.BA

Trener Branislav Krunić je na ovom meču dao šansu mladim igračima , kao i njegov kolega na drugoj strani Vladimir Gaćinović.

Banjalučani su u prvom dijelu bili puno konkretniji imali su više loptu u svom posjedu i nekoliko puta su zaprijetili golmanu Dubljaniću.

U 14.minuti Jakupović je proslijedio loptu do Markovića čiji udarac je bio izblokiran. Zatim je u 23. minuti Ziljkić pokušao da iznenadi golmana Subotičana i nije bio precizan. Borac je u 29.minuti imao sjajnu šansu. Turanjanin je dugom loptom pronašao Aničića koji je proslijedio Ziljkiću. Igrač banjalučkog tima je loše zahvatio pa je Dubljanić odbranio.

U drugom dijelu istakao se Marko Savatović. Golman Borca je sjajno odbranio u tri situacije. Prvo je u 59.minuti zaustavio Tripkovića u situaciji jedan na jedan. Zatim je zaustavio odličan udarac istog igrača u 77. A zatim i pokušaj Jovića u 85. U 57.minuti Banjalučani su tražili penal nakon što je oboren Tarahanov.

Mladi Čavić je u 75 minuti se odlično oslobodio čuvara i šutirao pored gola. Mladi igrač je u 85.minuti postigao prvi gol za Borac u seniorskoj konkurenciji. Marković je povukao sjajnu kontru , dodao do Čavića, koji se „lažnjakom „ oslobodio rivala i poslao loptu u mrežu.

Ipak u finišu Spartak je došao do izjednačenja. Nikola Tripković je izborio penal a zatim je preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 1:1.

Borac će večeras od 18.30 časova imati novi test a rival je Napredak iz Kruševca.

Borac Spartak 1:1(0:0)

Teren Hotela Palisad. Sudija: Jakovljević (Ljig). Gledalaca: 100. Strijelci: Čavić u 85. minuti za Borac , Tripković u 89. minuti (11metara) za Spartak.

Borac: Trkulja, Lekanić, Runić, Aničić, Ziljkić, Radulović, Arsić, Turanjanin, Marković Jakupović , Račić. Igrali su još: Savatović, Batar, Čavić,Tarahanov.

SPARTAK: Dubljanić, Radovanović, Vukčević, Đorđević, Jović, Vidaković, Tripković, Milić, Šormaz, Rakić, Janamoto. Igrali su još: Sajms, Perić, Petrović, Špoljarić, Bijelović.