REMI NA MESTALJI Valensija izjednačila u završnici, Zenit bolji od Liona

Fudbaleri Valensije i Čelzija odigrali su nerješeno 2:2 u utakmici 5. kola grupe H Lige šampiona dok je Zenit u grupi G pobijedio Lion sa 2:0.

REMI NA MESTALJI Valensija izjednačila u završnici,  Zenit bolji od Liona

Valensija je došla u vođstvo preko Solera koji je pogodio u 40. minutu nakon centaršuta Rodriga sa lijeve strane.  Radost domaćih trajala je nepun minut jer je hrvatski internacionalac  Mateo Kovačić, milimetarski preciznim udarcem, izjednačio na 1:1. Do potpunog preokreta tim iz Lonodna dolazi golom Pulišića u 50. minutu.

Priliku za izjednačenje Valensija je imala u 65. minutu ali je Pareho propustio priliku da iz penala pogodi za izjednačenje. Pareho se djelimično iskupio za promašaj s obzirom na to  da je u 82. minutu asistirao Vasu koji je donio Valensiji izjednačenje, a kasnije se ispostavilo, i postavio konačan rezultat.

U Grupi “G” Zenit je pobijedio Lion sa 2:0, golovima Džube i Odžoeva, a ruski tim se na ovaj način približio plasmanu u nokaut fazu.