REMI PARTIZANA Natho u nadoknadi crno-bijelima donio bod protiv TSC

Fudbaleri Partizana igrali su nerešeno u Senti sa ekipom TSC-a u okviru 22. kola, rezultat je bio 1:1 (0:0).

Strijelci na meču za domaće bili su Silađi u 68. minutu, te Bibras Natho u nadoknadi iz jedanaesterca.

Čudno otvaranje imala je utakmica u Senti. Igralo se samo minut i po, a onda prvi prekid pošto se ispumpala lopta kojom je počela utakmica. Lazar Lukić je morao da interveniše na signal fudbalera pa je glavni rekvizit promenjen. Nije puno prošlo, a došlo je do još jednog kratkog prekida pošto je sa opremom sada problem imao jedan od Lukićevih pomoćnika. Kada je i taj problem bio saniran, nastavljeno je sa utakmicom.

Učestala sjeckanja uzela su maha, nije bilo dinamičnosti mada se moglo videti da TSC želi da se nadigrava sa crno-bijelima i ne planira da se povuče. Sem zaustavljanja igre zbog izduvanih lopti i otkačenog ozvučenja sudija, arbitar Lukić se često oglašavao i zbog faulova, a u nekoliko navrata to činio i držeći karton u ruci.

Partizan je tokom prvih 45 minuta više napadao, ali je konkretniju priliku imao domaći tim u 29. minutu preko svog ubjedljivo najraspoloženijeg igrača Vladimira Silađija.

Gotovo da je prva prava prilika usledila tek u 62. minutu kada je gostujući tim imao zicer za vođstvo. Sjajno se talentovani Filip Stevanović oslobodio čuvara, bio u situaciji jedan na jedan sa golmanom TSC-a i sa svega osam metara gađao oštro, ali je prebacio gol.

Kako to često u video igricama biva, a zna i u realnom svetu, posle stopostotne prilike usledio je blagi pad igrača Partizana koji je kaznila domaća ekipa. Vladimir Silađi je doneo prednost TSC-u u 68. minutu nakon što je iskoristio odbitak posle odbrane Vladimira Stojkovića. Nije Strahinja Pavlović najbolje ispucao loptu, Nenad Lukić je došao do posjeda i izbio sam pred golmana Partizana koji je taj udarac uspeo da spreči. Stojkoviću su šanse bile znatno manje u narednoj situaciji kada je na loptu naleteo Silađi i stigao do dvocifrenog učinka u golovima ove superligaške sezone.

Pokušavali su crno-bijeli do kraja da nadoknade zaostatak i stvore situaciju za preokret, ali praktično da nisu ni ugrozili gol tima Zoltana Saba. Sve do 89. minuta. A onda je Lukić dosudio kazneni udarac iz kog je bod crno-belima donio Natho.