REMI PO OBIČAJU Tri crvena kartona, dva gola u duelu Radnik-Krupa

Radnik i Krupa su po običaju odigrali još jedan neriješen meč u prvenstvu BiH. Duel u Bijeljini je završen 1:1, a na terenu je bilo puno uzbuđenja u finišu a pokazana su i tri crvena kartona. Gosti su u finišu pogodili stativu i prečku i mogu da žale za tri boda.

U prvom dijelu Radnik je imao terensku inicijatovu, više loptu u posjedu, ali borbena ekipa Krupe je uspjela da zatvori sve prilaze i nisu dozvolili domaćem timu da u prvih 45 minuta nijednom opasnije ugrozi golmana Tarika Abdulahovića.

Prvo uzbuđenje je viđeno u 13. minuti kada je Milan Vušurović probio po desnoj strani zatim vratio loptu u šesnaesterac, gdje je udarac Mahira Karića izblokiran. Veliku grešku Nikole Popare u 17. minuti kaznio je Nikola Dujaković. Vezista Krupe je došao do lopte i sjajnim udarcem sa 20 metara savladao Dalibora Kozića.

Nakon toga bijeljinski tim je imao loptu u posjedu ali je Krupa bila ta koja je zaprijetila. Naime u 30. minuti dobar pokušaj Ajdina Redžića glavom, ali je Dalibor Kozić bio oprezan i spriječio da gosti dupliraju vođstvo.

Radnik je mogao do izjednačenja u 35. minuti. Povratnik u tim Vladimir Bradonjić je dobro uposlio Velibora Đurića koji je šutirao preko gola.

U drugom dijelu puno varnica na terenu. Radnik je prvi prijetio i uputio je tri opasna udarca. Milivoje Lazić dva puta, Nedim Mekić su šutirali prema golu, ali je Abdulahović bio siguran.

U 65.minuti nakon velike gužve crvene kartone su dobili Dejan Koraksić i Miladin Filipović. Naime, lijevi bek Krupe je dobio drugi žuti karton nakon što je oborio Mahira Karića. Zatim je došlo do gužve u kojoj je Dejan Koraksić po licu udario Kerima Palića i zaradio crveni karton.

Radnik dolazi do izjednačenja u 78.minuti. Nakon kornera, lopta je došla do usamljenog Vladimira Bradonjića koji je sjajno reagovao i pogodio mrežu.

U 82.minuti velika šansa za Krupu. Dujaković je u kontri izbacio Stojana Maksimović koji je pogodio stativu odmah zatim su gosti zaprijetili ali je na mjestu bio Janjić. U kontri je drugi žuti karton zaradio Popara, pa je Radnik u finišu igrao sa igračem manje.

U sudijskoj nadoknadi još jedna velika šansa gostiju. Miloš Aćimović je prebacio loptu a Puzigaća pogodio prečku pa je tako propala šansa za pobjedu gostiju.

Radnik je tako prekinuo seriju poraza, dok je Krupa zabilježila i treći vezani remi rezultatom 1:1.