REMI PROTIV PARME Miha telefonski vodio meč Bolonje, Džemaili brži od pištaljke

Ekipa Bolonje je bez Siniše Mihajlovića na klupi stigla do boda protiv Parme u okviru 13. kola italijanske Serije i to pogotkom u samom finišu meča.

Mihajlović, koji se liječi od leukemije, je putem telefona davao instrukcije stručnom štabu, a igračima ih je prenosio njegov dugogodišnji saradnik Miroslav Tanjga.

Dva puta su gosti vodili, prvo je Dejan Kuluševski pogodio u 17. minutu, a onda je izjednačio palasio pet minuta prije odlaska na odmor.

Do nove prednosti Parma je stigla Jakoponija u 71. minutu, da bi kapiten domaćih Džemaili sjajnim volej udarcem u petom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 2:2.

Nekoliko sekundi poslije pogotka sudija Abiso je označio kraj susreta. Bolonja je na ovaj način prekinula seriju poraza, a prethodno je tri puta bila neuspješna.