Remi Slobode i Borca: Jovanović donio bod Banjalučanima na "Tušnju"

Fudbaleri Slobode i Borca odigrali su neriješeno 1:1 u okviru 8. kola Premijer lige BiH.

Propustio je crveno-plavi tim šansu da veže dvije pobjede i krene ka vrhu tabele s obzirom da je bio opasniji posebno u posljednjih 25 minuta kada je imao igrača više na terenu.

U šestom minutu Goran Zakarić je sa polovine terena vratio loptu golmanu Nikoli Ćetkoviću koji je katastrofalno reagovao, odbivši je nekoliko metara od sebe, a to je iskoristio Dženis Beganović, došao do nje, prevario mladog čuvara mreže i zatresao praznu mrežu.

Uslijedila je ofanziva gostiju, međutim, teško su dolazili do prilike da ugroze protivnički gol.

Do kraja poluvremena viđeno je nekoliko poluprilika, uglavnom poslije prekida, ali se rezultat nije mijenjao.

Krenuo je Borac ofanzivno i u nastavku, te u 55. minutu došao do odlične prilike, Amar Begić je šutirao sa 18 metara, a golman Semir Bukvić je izbacio loptu u korner.

Zakarić i Milan Vušurović su kratko kombinovali prilikom izviđenja udarca iz ugla, ovaj prvi je sjajno centrirao, a na loptu je naišao Marko Jovanović i glavom je poslao u mrežu za izjednačenje.

Zbog grubog prekršaja nad Donaldom Molsom nekadašnji igrač Borca Fedor Predragović je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 69. minutu, tako da je Sloboda ostala sa igračem manje.

Kakvu šansu je Borac propustio u 74. minutu, poslije ubacivanja Aleksandra Subića sa lijeve strane Zakarić koji nije baš najbolje šutirao, a lopta se od dva igrača domaćeg tima odbila u korner.

Nakon prekida nova gužva pred golom Tuzlaka, ali se Vušurović nije snašao najbolje.

U finišu susreta bilo je i nružnih scena, domaći navijači su flašicama gađali klupu Banjalučana.

U sudijskoj poslije kornera Vušurović je bio na svega dva metra od gola, ali je Bukvić požrtvovanom intervencijom zaustavio njegov pokušaj.

Široki Brijeg – Željezničar (21 čas).

Plasman: Tuzla Siti 19, Zrinjski, Sloboda po 15, Sarajevo 14, Velež 11, Željezničar 9, Široki Brijeg 8, Borac 7, Rudar Prijedor, Leotar, Posušje po 5, Radnik 3 boda.