REMI U BIJELJINI Borcu i Radniku po bod, Pantelić i Lukić pogađali mrežu i okvir gola

Fudbaleri Radnika i Borca odigrali su nertešeno u okviru 18. kola Premijer lige BiH, bilo je 1:1.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji gostiju, ali su prvu veliku šansu propustili domaći igrači, tačnije kapiten Ivan Šubert koji je bio sam, ali je šutirao pored gola.

U 38. minutu na drugoj strani Jovo Lukić nije imao sreće pošto je topovskim udarcem pogodio prečku.

Bijeljinci su poveli u 55. minutu kada su dobro kombinovali Jovan Blagojević i Jovan Motika koji je uposlio Đorđa Pantelića, ovaj je primio loptu, lijepo se okrenuo i iskosa sa desne strane preciznim udarcem po zemlji pogodio suprotni ugao.

Uslijedila je ofanziva Banjalučana, dok su igrači Radnika čekali šansu iz kontranapada.

Izjednačujući gol postigao je Lukiuć u 87. minutu kada je pored uspavanih igrača domaće ekipe šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je završila u daljem uglu.

Pantelić je mogao da donese trijumf Radniku u 90. minutu, ali je pogodio stativu.

Široki Brijeg – Sarajevo 2:1 (0:1)

Plasman: Zrinjski 45, Tuzla Siti 35, Sarajevo 28, Borac 27, Široki Brijeg, Sloboda po 24, Željezničar 23, Velež 18, Leotar 16, Rudar Prijedor, Posušje po 15, Radnik 11 bodova.