REMI U GLAZGOVU Perišić produžio nadu za Hrvatsku

Fudbaleri Hrvatske i Češke podijelili su bodove u meču drugog kola grupe D odigravši nerješeno 1:1, pa će putnika u drugu rundu odlučili poslednje kolo.

Češka je trenutno vodeća sa četiri boda, Hrvatska ima jedan. Englezi su su drugi sa tri, a Škotska je bez bodova s tim da se Engleska i Škotska sastaju večeras.

Česi su bolje otvorili utakmicu, odmah u drugom minutu pokušao je Coufal ali je lopta otišla pored gola.

Samo dva minuta kasnije novi pokušaj koji je imala Češka, poslije kornera je glavom pokušao Souček, koji je loptu poslao malo iznad mete.

Pokušala Hrvatska u 9. minutu. Prva polu-prilika “vatrenih”, Lovren je htio da priprijeti u napadu, ali nije uspeo to da učini na pravi način.

Česi su ozbiljno zaprijetili i u 12. minutu. Poslije trećeg uspješnog prodora po desnom krilu, lopta je centirana ka daljoj stativi, a tamo je polu-volej “uhvatio” Jakub Jankto i poslao loptu prilično iznad prečke

Češka je povela u 36. minutu iz penala. Strijelac je bio Patrik Šik. Kaznenom udarcu prethodila je duga rasprava hrvatskih igrača sa sudijom, a najviše kapitena, Luke Modrića, koji je objašnjavao da to što je Šik prilično krvavog lica, jer mu je lakat Lovrena raskrvario nos – nije bio prekršaj. Ipak nakon intervencije vara, glavni sudija meča, pokazao je na bijelu tačku, po mnogima prestrogo.

U nastavku Hrvatska je bila mnogo agresivnija u odnbosu na prvi dio.

Nakon tri minuta igre u nastavku hHrvatska dolazi do izjednačenja. Osvojili su vicešampioni svijeta loptu na sredini, faulirani pa brzo izveli taj slobodnjak, dodali loptu Ivanu Perišiću na levom krilu, a on se probio po toj strani terena, ušao malo u sredinu i poslao neodbranjiv udarac u dalji ugao gola Čeha – 1:1.

Novu sjajnu priliku Hrvati su imali u 72. minutu, Gvardiol je ubacio sa lijeve strane, Perišić spustio za Vlašića koji iz izgledne prilike šutira ali je lopta otišla preko gola. pa se rezultat nije mijenjao.