REMI U MADRIDU Odluka o finalisti pada u Londonu 5. maja

Real Madrid i Čelsi su remizirali 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona, a odigrali su dva različita poluvremena. U prvom sjajan meč, dok su u drugom bili više skoncentrisani na odbranu svog gola i bez većih uzbuđenja.

Sjajno prvo poluvrijeme su odigrali Real i Čelsi. Gosti su bolje otvorili meč, Tomas Tuhel je s nekoliko poteza u postavci igre iznenadio Zinedina Zidana, a njegovi igrači su iskoristili prednost u brzini i bili puno opasniji po gol.

Veliku šansu u 10. minuti nije realizovao Timo Verner iz sjajne šanse. Međutim, četiri minuta kasnije Čelsi dolazi do prednosti.

Rudiger je sjajno poslao loptu u prazan prostor, što je iskoristio Kristijan Pulišić, koji je uprkos nešto lošijem prijemu uspio da prevari odbranu Reala i golmana te pošalje loptu u mrežu.

U prvom dijelu Real je prijetio samo preko Benzeme. Francuz je prvo zaprijetio sjajnim udarcem koji je “očešao” stativu. Čelsi je uzvratio preko Čilvela, a Englezi su lako uspijevali da osvoje prostor i da tranzicijom iskoriste zbunjenost odbrane Reala kojoj je očito trebalo vremena da se navikne na igru sa tri centralna defanzivca.

Kraljevski klub je uspio da se stabilizuje i preuzme igru. Nakon centaršuta Marsela vraćena je lopta u šesnaesterac, gdje se sjajno snašao Karim Benzema i pogodio za izjednačenje.

Francuz je postigao 71. gol u Ligi šampiona, s kojim se izjednačio na vječnoj listi strijelaca sa Raulom na četvrtoj poziciji.

U nastavku utakmica je bila mnogo mirnija. Kao da su ekipe pazile da ne naprave grešku koju bi rival kaznio. Šansu je dobio i Eden Azar, koji je upravo iz Čelsija došao u Real.