REMI U SENTI Emotivni Lalatović: Ovo je bio derbi sjeverne Srbije i tako će ostati

Derbi prvog kola između TSC i Vojvodine završen je bez pobjednika 2:2 u utakmici koja je donijela dobar meč, nekoliko preokreta, četiri gola i čak devet kartona.

TSC je poveo golom Nenada Lukića u 26.minuti, ali je Vojvodina uspjela da napravi preokret. Prvo je bivši napadač nekoliko timova iz Prve lige Republike Srpske Momčilo Mrkaić izjednačio u 35.minuti, da bi na startu drugog dijela Boris Varga zatresao svoju mrežu.

Vojvodina se previše povukla u finišu pa je Silađi u 79.minuti donio izjednačenje.

Nakon meča trener Nenad Lalatović je emotivno reagovao na parolu navijača TSC da je ovo „južni derbi“. Navijači domaćeg tima su tako pokazali teritorijalne aspiracije Mađarske prema ovom dijelu Srbije, jer nacionalisti govore da je ovo južno područje te zemlje.

-Ovo je danas bio derbi sjevera Srbije, Velike i nedjeljive Srbije i ovo je duel dva srpska kluba, to mora da se zna i da tako bude sad i ubuduće. Želim samo to da kažem, a derbi srpskih klubova je bio veoma kvalitetan i remi je najrealniji ishod- rekao je Lalatović.