REMI U STRAZBURU Reprezentacija BiH osvojila veliki bod protiv Francuske

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno protiv Francuske 1:1 u 4. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Zmajevi su tako stigli do vrijednog boda, koji bi mogao biti od ogromnog značaja u borbi za prva dva mjesta u grupi.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi domaćih, ali je BiH prva stigla do prednosti. Džeko je neopreznim defanzivcima Francuske ukrao jednu loptu, sjajno je iskontrolisao i pogodio lijevom nogom sa 20 metara za vodstvo.

Slavlje BIH je trajalo samo četiri minuta. Nakon kornera s lijeve strane Grizman je šutirao glavom, lopta je na putu do gola zakačila Hadžikadunića i prešla gol-liniju, što je tek utvrđeno pregledom VAR-a. Gol je zvanično pripisan novom napadaču Atletiko Madrida.

Od 51. minuta BiH je imala igrača više. Defanzivac Sevilje Kounde neoprezno je startovao pa mu je švajcarski sudija pokazao put u svlačionicu.

Uprkos igraču više na terenu, Francuska je kontrolisala meč.

Reprezentacija BiH već u subotu igra prijateljski meč sa selekcijom Kuvajta u Zenici, a tri dana kasnije “Zmajevi” nastavljaju kvalifikacije kada na Bilinom polju dočekuju Kazahstan.