REMI U TURSKOJ Borac dva puta stizao prednost rivala

Fudbaleri banjalučkog Borca remizirali su u prvoj provjeri na pripremama u Turskoj protiv ruskog Akrona 2:2. Njihov rival je dva puta imao prednost, ali su Banjalučani uspjeli doći do izjednačenja, a mogli su i do pobjede.

Akron je poveo u 12. minuti. Goran Brkić je izgubio loptu na sredini terena uslijedila je odlična kontra Rusa koju je u gol pretvorio Karim Giraev.

Banjalučani su zatim prijetili preko Cucina, dok je Vojnović nakon solo prodora šutirao pored gola. Period bolje igre Borac je krunisao golom u 23. minuti. Nakon kornera, Luka Cucin je odlično zahvatio loptu koja se od stative odbila u mrežu.

Borac je zatresao mrežu rivala u 30. minuti preko Obrena Cvijanovića, ali je gol poništen jer je sudija svirao prekršaj Luke Drče u napadu. U 32. minuti Rusi su opet poveli. Sjajan gol je postigao Giraev koji je sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu.

Na startu drugog dijela Banjalučani su kompletno mijenjali tim a odmah su mogli do izjednačenja. Dvije velike šanse su propustili Milan Vušurović i Jovo Lukić koji su iz izglednih pozicija šutirali pored gola.

Nakon zatišja u 79. minuti Ferhad Ajaz je iz dobre situacije šutirao pored gola. Odmah zatim se istatao golman Akrona Magomedov koji je zaustavio udarac mladog Jotića. Banjalučani su nastavili sa napadima i nagrađeni su golom u 82.minuti. Ajaz je šutirao Magomedov odbranio, ali je na pravom mjestu bio Vušurović koji je dobro ispratio situaciju i poslao loptu u mrežu.

Trener Nemanja Miljanović je u prvoj provjeri na pripremama u Turskoj pružio šansu gotovo svim igračima na koje računa za nastavak šampionata. Ono čime svakako može da bude zadovoljan trener je trčanje. Banjalučani su nekoliko puta odigrali odličan presing na polovini rivala, lopta je išla puno brže prema golu rivala. Ono na čemu će ekipa morati više da radi svakako su izgubljene lopte. U oba poluvremena vezni igrači su nekoliko puta gubili loptu u opasnim situacijama otvarajući rivalu mogućnost za kontranapade.

TRener Miljanović je dao ekipama po 45 minuta. Tako su u prvom poluvremenu nastupili: Ćetković, Subić, Vojnović, Drča, Cucin, Brkić, Erić, Čavić, Jović, Cvijanović, Moraitis. U nastavku su šansu dobili: Pavlović, Bošnjak, Milojević, Begić, Meleg, Kujundžić, Ćorić, Jotić, Ajaz, Vušurović, Lukić