REPREZENTACIJA IM DAJE KRILA Odličan učinak srpskih reprezentativaca u Evropi

Piksi, šta im radiš?! Komentar na društvenim mrežama na najbolji način oslikava magiju koju imaju Orlovi poslije reprezentativnih mečeva. Svi pucaju od samopouzdanja, a onda - eto i golova, asistencija, pobjeda.

Većina srpskih fudbalera je briljirala u svojim klubovima tokom vikenda. Šlag na tortu stavili su Vlahović i Kostić sjajnim golovima i proigravanjima u nedjelju uveče, kada je Juventus konačno slavio u Seriji A.

Kostić je tako postigao svoj prvenac u Juventusu, i to baš na asistenciju Vlahovića. A kakvu čaroliju su upotrebili Srbi na najbolji način oslikavaju riječi italijanskog novinara:

“Eto, njih dvojicu samo treba pustiti da igraju. Pa Srbija je na Mundijalu, Italija nije. I sve je ličilo na utakmicu Srbije od utorka u Oslu. Tamo je Kostić asistirao Vlahoviću za gol, ovde je sada Vlahović uzvratio asistenciju Kostiću za pogodak”, dio je teksta gazete delo sport.

I nije Vlahović upisao samo asistenciju u pobjedi Juventusa. Dušan je dao i gol!

“Misija Dušana Vlahovića”, međunaslov Gazete delo sport dovoljno govori i tome šta je italijanski novinar u nastavku teksta pisao o srpskom napadaču, Naravno, ovoga puta sve u superlativu, logično, za razliku od prethodnih nedjelja kada je Dušan na istim stupcima bio kritikovan za golgeterski post.

Ok, sve po zasluzi.

A u Italiji je minulog vikenda izdominirao i Sergej Milinković-Savić. Sjajni vezista, koji je protiv Švedske čak nosio i kapitensku traku na dresu Srbije, sada je dao dva gola za Lacio u pobjedi nad Specijom (4:0).

Sergej je dobio najveće ocjene u italijanskim medijima, uz ulogu junaka meča.

I ostali naši igrači briljirali su u svojim klubovima širom Evrope tokom vikenda.

Strahinja Pavlović je asistencijom za gol u 96. minutu doprineo važnom bodu Salcburga u derbiju sa LASK-om (1:1). Asistenciju je zabilježio i Dušan Tadić, mada njegov Ajaks nije dobio slabašne Iglse (1:1).

A uprkos porazu, dominantnu ulogu u svom timu imao je i Predrag Rajković. Primiti samo jedan gol od moćne Barselone, tačnije Levandovskog, može se tretirati kao uspjeh i za našeg golmana i za njegovu Majorku.