Rikardo "ovjerio" plasman u Evropu

Fudbaleri Partizana ostvarili su značajnu pobjedu u borbi za izlazak u Evropu. U Novom Sadu su savladali Vojvodinu 2:1.

Derbi je počeo furiozno. Prvo je na dodavanje Đorđa Ivanovića, Rikardo se sjajno snašao i poslao loptu u mrežu u 6.minuti. Tri minuta kasnije penal za Vojvodinu koji je u gol pretvorio Đurić.

Partizan je imao šansu da dođe do prednosti u 21.minuti kada je sviran penal za beogradski tim. Momčilo Marković je pokazao na bijelu tačku. Ipak golman Rockov je odbranio udarac Goranu Zakariću.

Zatim su ekipe imale nekoliko šansi za gol, ali se rezultat nije mijenjao sve do 82.minuta.  Tada je Rockov oborio Rikarda, koji je preuzeo odgovornost sa bijele tačke i pogodio za 2:1 i konačan rezultat.