River slavio nakon drame i osvojio Kopa Libertadores

River Plejt je osvojio Kopa Libertadores i to četvrti put, ali će im ovaj trofej definitivno biti najslađi u istoriji. U revanš utakmici su savladali najvećeg rivala Boku sa 3:1 nakon velikog preokreta.

FOTO EPA/RODRIGO JIMENEZ

Boka je prva povela. U 44. minutu Naitan Nandes je uposlio Benedeta, koji se oslobodio čuvara i rutinski poslao loptu u mrežu za vođstvo.

River je u nastavku bio agresivniji, a u 56. minutu vjerovatno je oštećen i za penal. Golman Andrade je udario Prata, sudija Kunja je pokazao faul napadača. Ipak, uslijedilo je izjednačenje. Fernandes i Palasios su izbacili odbranu Boke i najbolji napadač Rivera je pogodio za 1:1.

Foto EPA/Juanjo Martin

River je dominirao tokom drugog dijela, ali je Boka imala najbolju šansu . Sudija Kunja je dosudio indirekt, Olasa je zatim izblokiran iz dobre poziciji.

Kako u Kopa Libertadoresu ne važi pravilo gola u gostima uslijedili su produžeci. Na startu je igrač Boke Barios zaradio crveni karton i River je to iskoristio u 109. minutu. Kintero je sjajno zahvatio loptu i pogodio a upravo je njegov ulazak donio dodatnu energiju.

U finiš je Boka krenula na sve ili ništa. I umalo su sa devet igrača došli do izjednačenja jer su u 119. minutu pogodili stativu. Golman Andrade je i sam nekoliko puta išao u napad u želji da pomogne saigračima i kazna je stigla u 120.minutu. Nakon kornera ostao je prazan gol i Martines je postavio konačnih 3:1.