Kolumne

Robovi jedne riječi

Nikako nam se ne da s ambasadorima. Ni s našim, ni s stranim.

Robovi jedne riječi
FOTO RAS ARHIVA

Iz BiH u svijet šaljemo skandalmajstore i šoviniste, a ništa im ne možemo, jer to i nisu ambasadori BiH, već bošnjačkog, hrvatskog i srpskog člana Predsjedništva.

Tek je muka sa stranim diplomatama. Američka ambasadorka je proglašena nepoželjnom u RS, ruski ambasador u Potočarima, britanskog optužuju da prikriva „špijunsko“ djelovanje njegove zemlje u BiH, dok je švajcarskoj ambasadorki Milorad Dodik svojevremeno poručio da ga njeno mišljenje o praznicima ne zanima.

Ovih dana je na udaru ruski diplomata Petar Ivancov jer je želio da se u Potočarima pokloni bošnjačkim žrtvama. Naravno, mogao je Ivancov da ode sam, da se fotografiše i saopšti šta je uradio, ali je želio da to uradi u društvu lokalnih bošnjačkih lidera. Diplomatski je odustao kada su na njega skočili svi, smatrajući ga krivim što je Rusija u Savjetu bezbjednosti UN davno uložila veto na britansku rezoluciju o „genocidu“ u Srebrenici. Podsjećam da u istoj situaciji Srbi nisu rekli britanskom ambasadoru da je nepoželjan u Banjaluci.

Sve u vezi sa Potočarima povezano je sa strancima. Volfgang Petrič je odredio zemljište za Memorijalni centar, otvorio ga je Bil Klinton, a Kristijan Švarc Šiling je donio Zakon o “Memorijalnom centru Srebrenica Potočari, spomen obilježje i mezarje za žrtve genocida iz 1995. godine”. Od tada do danas, cijela BiH postala je rob riječi genocid. Onaj ko nije spreman da je izgovori, nije vrijedan ni da živi, pa makar svojim djelima radio na pomirenju i na kažnjavanju zločinaca više od svih onih kojima su puna usta genocida.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije