Rudar bolji od Radnika: Slavija nastavila pobjednički niz, Kozari bod protiv Krupe

Završene su sve utakmice današnjeg programa u okviru 8. kola Prve lige Republike Srpske.

Lider karavana ekipa Krupe zastala je u Gradiški. Kozara je hrabrom igrom uspjela doći do boda.

U 17. minuti Srđan Mrzić dovodi goste u vodstvo i već tada se činilo da će Krupa na krilima odličnog otvaranja utakmice upisati nova tri boda.

Da to ne bude tako potrudili su se Pavle Glišić koji u 37. minuti donosi poravnanje domaćinu, da bi samo tri minute nakon toga Milan Šikanjić režirao preokret u Gradiški. Sa vodstvom Kozare se otišlo na pauzu.

U nastavku je Krupa pritiskala, a nagrada za trud je stigla u 66. minuti preko Ognjena Krnete koji postiže gol za 2:2, a to je bio i konačni rezultat utakmice.

Modriča je nastavila sa katastrofalnim rezultatima i u ovom kolu je kao domaćin poražena 0:3 od ekipe Tekstilca iz Dervente.

Za goste su pogađali Milanović u 7. minuti, Radić u 39. i Kušljić u 66. minuti za konačnih 0:3.

Da su gosti bili uspješni ovo kolo svjedoči i rezultat ekipe Famosa koja je minimalnim rezultatom slavila na strani kod ekipe Podrinja. Gol odluke postigao je iskusni Zoran Kokot u 75. minuti.

Rudar je u Prijedoru upisao nova tri boda savladavši ekipu Drine iz Zvornika.

Domaćini nisu mogli zamisliti bolji start jer su već od prve minute poveli sa 1:0 preko Nikole Marmata. Pola sata kasnije u 31. minuti Nasimento udvostručuje prednost domaćina. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu gosti se vraćaju u utakmicu preko Filipa Blagojevića koji u 55. minuti smanjuje rezultat. Tačku na i u ovoj utakmici postavlja Momko Kojić u 90. minuti za konačnih 3:1.

Po užasnom vremenu i velikoj kiši Slavija je u Istočnom Sarajevu uspjela minimalnim rezultatom savladati Željezničar. Gol odluke djelo je Gorana Popovića u 79. minuti. Slavija tako nastavlja pozitivan niz od sedam utakmica bez poraza i na diobi je drugog mjesta sa 17 osvojenih bodova i utakmicom manje.

Sloboda je kao domaćin u Novom Gradu savladala Sutjesku iz Foče sa 2:0. Golove za domaćina su postigli Mujo Smajić u 20. minuti i Huan Hose Fontemahi u 86. minuti za konačni rezultat.

Zvijezda 09 je rutinski slavila kao domaćin protiv Radnika iz Bijeljine. Bilo je 3:0. Već u 7. minuti Dragan Živanović dovodi domaćine u vodstvo. U drugom poluvremenu Emanulah Blažević sa dva gola, prvo u 52. minuti i u 83. minuti postavlja konačni rezultat.

Sutra su na rasporedu još dvije utakmice. Sloboda Mrkonjić Grad dočekaće Ljubić iz Prnjavora, dok će Omarska ugostiti Laktaše.