RUDAR ODMIČE Modriča prekinula niz Željezničara, preokret Zvijezde

Rudar Prijedor je osvojio važne bodove u borbi za šampionsku titulu. Četa Borisa Savića je slavila u Derventi protiv Tekstilca.

Prijedorčani nisu uspjeli da realizuju penal koji je izveo Perica Ivetić. Ipak, terenska inicijativa je dala rezultat kada je Brazilac Santos pogodio za vođstvo. Rudar je dobio i drugi penal u Derventi a odgovornost je preuzeo Danilo Marmat i pogodio. Prijedorčani su tako pobjegli rivalima jer je Leotar na svom terenu remizirao 2:2 protiv Sloge a dobojski tim je dva puta vodio.

Zvijezda 09 je prekinula seriju loših rezultata i nakon preokreta savldala Sutjesku. Fočaci su poveli golom Filipovića, dok su preokret donijeli Nikolić i Dražić.

Alfa Modriča je prekinula niz od 11 mečeva bez poraza banjalučkog Željezničar Sport Tima. Odigrali su izabranici Darija Purića odličan meč u kojem su rano poveli golom Aleksanda Demonjića u 21. minuti. Gosti se nisu oporavili od šoka a najviši u skoku nakon prekida je bio Esad Kesić za 2:0. Isti igrač je u 33.minuti uspješno realizovao penal i tad je bilo jasno da će bodovi ostati u Modriči. Demonjić je na startu drugog dijela iskoristio još jednu grešku gostiju, a poraz Željezničara je ublažio Bojan Marković. Modriča je došla do četvrte pobjede u nizu.

Ubjedljiv trijumf je ostvario i Ljubić koji je sa čak 5:0 savladao Slaviju i produbio krizu ekipe iz Istočnog Sarajeva. Podrinje je slavilo u Brkom golom Dragana Došle pa su popravili svoje šanse u borbi za opstanak, baš kao i Borac iz Kozarsek Dubice.

Rezultati: Ljubić-Slavija 5:0, Jedinstvo –Podrinje 0:1, Borac –Kozara 3:0, Leotar –Sloga 2:2, Tekstilac-Rudar Prijedor 0:2, Drina –Sloboda 1:0, Modriča –Željezničar ST 4:1, Zvijezda 09-Sutjeska 2:1.

Plasman: Rudar Prijedor 44, Leotar 36, Modriča 36, Zvijezda  09 36, Željezničar 31, Sloboda 30, Tekstilac 30, Drina 28, Kozara 27, Borac 27, Sloga 27, Ljubić 26, Slavija 24, Sutjeska  20, Podrinje 18, Jedinstvo 15.